Gelişimin ve Değişimin İçin

Canlı Dersler Seni Bekliyor

UFİ

UFİ ile Eğitim Heryerde

UFİ Online Eğitim Platformu

UFİ

Güçlü Eğitim Kadrosu

Sınırsız Destek

UFİ

Üniversiteye Hazırlıkta Online Eğitimin Önemi ve Avantajları

Öğrencilerin zamandan ve mekandan bağımsız şekilde, bilgisayar teknolojisi kullanarak sanal bir platform üzerinde eğitim alması online eğitim olarak tanımlanıyor. Herhangi bir kuruma gitme zorunluluğu olmaması nedeniyle hem öğretmenlere hem de öğrencilere önemli bir zaman avantajı sağlayan online eğitim, üniversite sınavına hazırlık dönemindeki adaylara da birçok kolaylık sunuyor.


Dilediğin Yerde Dilediğin Zamanda Online Eğitim İmkanı


Online eğitimin önemi özellikle Covid-19 salgınını yaşadığımız 2020 yılında daha çok ortaya çıktı. Dünya çapındaki bu büyük salgında birçok ülke hastalığın yayılma hızını yavaşlatmak için eğitime ara vermek durumunda kaldı. Üstelik bu durum aylar süren kısa sayılamayacak bir döneme yayıldı. Bu noktada eğitimin devam edebilmesi ve öğrencilerin mağdur olmaması için tüm kurumlar online eğitim için altyapı çalışmalarına başladı. Her yaş grubundan öğrenci derslerini dijital platformlar üzerinden takip ederek eğitimine devam etti. Online eğitimlerin bir kısmı mekanın yanı sıra zamandan da bağımsız olarak gerçekleştirildi. Eğitim platformlarına yüklenen videoları öğrenciler diledikleri zaman izleyebildiler. Bunun yanı sıra canlı derslerle de eğitim desteklendi. Öğrenciler canlı ders saatlerini diledikleri mekandan takip edebildiler. Hazırlıksız şekilde yakalandığımız salgın döneminde eğitimin devam etmesi online eğitim sayesinde mümkün oldu. Üniversite sınavına hazırlanan adaylar da hayatlarına yön verecek olan bu sınava, online hazırlık dersleri ile çalışmaya devam edebildiler.


Online Eğitim İle Üniversite Sınavına Hazırlanmak Çok Daha Pratik


Online eğitimin en önemli özelliği tamamen öğrenci odaklı bir sistem olması. Bu da üniversite sınavına daha sağlıklı şekilde hazırlanmayı sağlıyor. Her ders için gereken materyaller online eğitim platformuna yükleniyor ve süresiz şekilde adayların erişimine sunuluyor. Adaylar bu materyallere diledikleri zaman ulaşıp kendilerini eksik hissettikleri derslerin tekrarını yapabiliyor. Bu durum özellikle tam zamanlı ya da yarı zamanlı işlerinde çalışırken üniversiteye hazırlanmak isteyen adaylar için büyük kolaylık sağlıyor.


Bilginin çok büyük bir hacme sahip olması ve devamlı olarak değişmesi de online eğitimi bir adım öne çıkartıyor. Esnek, hızlı ve pratik öğretim materyalleri sunan online eğitim bilginin değişimine çok daha hızlı adapte olup, adayları bu değişimlerden haberdar edebiliyor.


Adaylar üniversiteye hazırlık için herhangi bir kuruma gitmek durumunda olmadıklarından yol ve yemek masrafları olmuyor. Tekrar tekrar kullanılabilen eğitim materyalleri eğitim masraflarını oldukça düşürüyor. Maddi açıdan adayları rahatlatan bu özellikleri nedeniyle online eğitim duygusal destekli bir eğitim modeli olarak kabul ediliyor.


Adaylar klasik dershane sınıfları yerine kendilerini rahat hissettikleri bir yerde derslerine katılabiliyor. Buna bağlı olarak verimleri de önemli ölçüde artıyor. Öte yandan her ne kadar klasik eğitim kurumlarında adaylar bilgi seviyelerine göre sınıflara ayrılsalar da, bir sınıftaki adayların bilgi seviyelerinde farklılık olması kaçınılmaz bir durum. Online eğitim sayesinde adaylar bu seviye farklılıklarından etkilenmiyor. Kendilerini eksik hissettikleri konuları tekrar ederken, başarılı oldukları derslere daha kısa vakit ayırmayı tercih edebiliyorlar.


Günümüzde bilişim tabanlı olarak gerçekleştirilen online eğitim, zaman ve mekandan bağımsız olmasıyla ön plana çıkıyor. Ekonomik bir eğitim modeli olarak herkese eşit imkanlar sunması da adayları duygusal olarak rahatlatıyor. Öğrenci odaklı bir eğitim modeli olan online eğitimle üniversite sınavına daha avantajlı bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

İletişim Formu

Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki form aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.